Нещодавно дуже близько до Сонця пролетіла найяскравіша комета, яку видно з Північної півкулі, — NEOWISE. Зазвичай після таких «зустрічей» комети розпадаються, але не ця. Тож телескопу Hubble вдалося зробити найдетальніший знімок цього об'єкту.
Про це йдеться на сайті телескопу Hubble, повідомляє Громадське.
На знімку видно два вигнуті струмені, що йдуть з ядра комети в її кому. Телескоп не зміг зробити фото ядра, тому що воно дуже мале — приблизно 4,8 км, проте на знімку видно хмару пилу навколо комети, що простягається на 18 тисяч кілометрів.
Комета рухається зі швидкістю 60 кілометрів на секунду. 3 липня вона пролетіла свій перигелій за 43 млн кілометрів від Сонця. Наразі вона віддаляється від Сонця та повернеться до нього через 7 тисяч років.
Зазвичай комети розпадаються внаслідок теплових та гравітаційних напружень під час «зустрічі» з Сонцем. Але знімок Hubble показує, що комета NEOWISE не розпалася.
Конусоподібні струмені на знімку утворюються через перетворення льоду в ядрі на газ. Струмені перетворюються на віяла через обертання ядра комети.
Надалі вчені за допомогою знімків Hubble хочуть вивчити, як змінюється активність комети під час віддалення від Сонця, яка структура пилу та розмір частинок пилу навколо комети.
Hubble вже намагався зробити детальний знімок комет, зокрема комети ATLAS. Але замість детального фото, вийшло зображення загибелі комети.