Матір оплакує тіло мертвої донечки: звіряче зґвалтування та вбивство дитини на Прикарпатті (ВІДЕО)

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Матір оплакує тіло мертвої донечки. Такі моторошні кадри сьогодні почали публікувати у соціальних мережах. Звіряче зґвалтування та вбивство малолітньої дитини трапилося на Прикарпатті

Резонансна подія трапилася 18 червня у селища Кути. 9-річну дівчинку з ознаками насильницької смерті знайшли в хащах. Неподалік був одяг дівчинки.

18 червня о 17:45 до поліції звернувся 40-річний житель селища Кути. Чоловік повідомив, що його 9-річна донька орієнтовно о 15:00 пішла до сестри, однак до неї так і не прийшла. Зв'язок з нею зник, її мобільний телефон був поза зоною досяжності.

Орієнтовно о 21:30 косівські поліцейські знайшли тіло дівчинки.

Правоохоронці через камери відеоспостереження з'ясували, що до злочину причетний 34-річний родич загиблої.

"Фігурант того дня приїхав у гості до свого двоюрідного брата — батька дівчинки. Невдовзі дитина пішла до сестри, а чоловік рушив за нею. Фігурант запропонував скоротити дорогу і так заманив її у хащі. Там він зґвалтував і задушив дівчинку", — йдеться у дописі.

За кілька годин підозрюваного, раніше судимого за злочини проти статевої недоторканості та проти власності, затримали в селищі Кути.

20 червня 2023 року в Івано-Франківському міському суді обирали запобіжний захід підозрюваному у вбивстві 9-річної дівчинки із селища Кути Косівського району, повідомляє з місця кореспондентка Суспільного.

Слідчі вимагали для затриманого перебування під вартою без права внесення застави. Суд задовольнив клопотання. Підозрюваному обрали запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави.

Заступник начальника слідчого управління Івано-Франківської області Денис Кравченко розповідає: наразі справу розглядає Івано-Франківський міський суд, а надалі, для розгляду по суті, її скерують до Косівського районного суду.

З його слів, це — не перше правопорушення, яке вчиняв підозрюваний.

"На нього складали протоколи. Крім того, він мав останню судимість у 2022 році за вчинення крадіжки. Тоді суд визначив йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном три роки. Також раніше він відбув покарання — 12 років. Обставини я зараз не можу прокоментувати, оскільки це — давня справа. Під час досудового розслідування буде вимагатися вирок. Його долучать до матеріалів справи", — каже Денис Кравченко.

Також стало відомо, що за останні пів року в поліцію зверталося троє жінок, остання дружина військового Багняк Антоніна, на яку напав підозрюваний у вбивстві 9-річної дівчинки. Отримано колені травми та численні гематоми 19 днів назад.

Сьогодні, 21 червня у Косові на Івано-Франківщині люди прийшли до районного відділу поліції. Мітингувальники кажуть: вбивства 9-річної дівчинки у Кутах можна було б уникнути, якби поліцейські зреагували на попередній напад на жінку, який стався 30 травня 2023 року, повідомляє з місця кореспондентка Суспільного.

"Окрім цього, також у нас було велике питання: чому після нападу на попередню жертву — дружину військового — підозрюваного не закрили? Той напад на жінку, що стався 22 дні тому, кваліфікували як легкі тілесні ушкодження, а мали б чоловіка затримати до з'ясування усіх обставин. Його не закрили й, на нашу думку, тому сталася біда, тому дитина загинула", — каже засновниця громадської організації "Гуцульські волонтери" Юлія Таринська

За її словами, підозрюваний у вбивстві дитини 30 травня накинувся на дружину військового. Вона у цей день проводжала чоловіка на потяг — він з відпустки повертався на фронт у Донецьку область. Опісля зайшла до каплички помолитися. Там підозрюваний накинувся на неї ззаду.

"Він підійшов ззаду з гострим предметом, тикав ним її. Але не пошкодив органи й кістки. У жінки були численні гематоми. Тобто поліція це не кваліфікувала як напад на життя чи спробу зґвалтування. На нашу думку, поліцейські мали б інакше на це зреагувати. Нам не зрозуміло, чому 125 стаття, і чому його не затримали? Чому не запобігли цьому злочину, і чому ця дитина сьогодні буде в землі? — запитує Юлія Таринська.

З її слів, перед нападом на дружину військового були ще три заяви, одну з яких, як повідомили поліцейські, забрали. Дві інші стосувалися переслідування та домагання жінок підозрюваним у вбивстві.

"Проте реакції від поліції — нуль. Вони кажуть, що за законом не могли його затримати. Говорять, що контролювали його, що дільничний три-чотири рази на тиждень навідувався до підозрюваного. А ще кажуть нам, що той напад на жінку інакше кваліфікувати не могли, бо підозрюваний не сказав їй: я тебе вб'ю. І там не було пошкодження органів чи кісток. Якби два сантиметри вліво чи вправо, тоді б інша стаття", — продовжує Юлія Таринська.

Очільниця сектору дізнання Головного управління поліції в області, підполковник поліції Вікторія Самокіщук пояснює, чому за фактом нападу на дружину військового розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 КК України.

"Жінка написала заяву про те, що їй спричинили тілесні ушкодження, була рана на лівому плечі. Це знову ж таки кваліфікація з приводу частини 1, бо очікується висновок судово-медичної експертизи. Згідно з показами потерпілої жодного сексуального підтексту в тому нападі не було — ні фізичного, ні будь-якого словесного. З приводу кваліфікації саме за ст. 125. Події відбувалися у вечірній час, орієнтовно о 22:00. І це — капличка, яка була зачинена, тобто — не громадське місце. Якби це був день і там були б люди, то однозначно можна було б кваліфікувати за ст. 296 ККУ. Саме з цих мотивів, зважаючи на тілесні ушкодження, була внесена ст. 125", — пояснює начальниця сектору дізнання Головного управління поліції в області Вікторія Самокіщук.

З її слів, чоловіка не затримали, оскільки він втік з місця нападу.

"Мова йде про те, що такі умови затримання можливі тільки на місці вчинення кримінального проступку. По-перше, він утік, по-друге, жінка не знала нападника. Саме обличчя чоловіка вона не бачила. Його особу встановили пізніше за результатами пізнання по фотографіях. Якщо перша потерпіла знала його, то ця не знала. Тому в цьому випадку затримання за "гарячими слідами" було неможливим", — додає Вікторія Самокіщук.

Натомість юрист Віталій Книш у коментарі Суспільному зазначив, що чоловіка згідно із чинним законодавством можна було затримати.

"На 72 години можна затримати особу за підозрою у вчиненні злочину. Якщо до цих трьох діб — 72 годин — не буде подано до суду заходу у формі тримання під вартою на час досудового слідства, то її відпускають. Якщо людину ідентифікували, то є відповідні заходи впливу на таку особу — або її затримання, або інші заходи через суд. Ну, можливо, перепрошую за таке формулювання, вони не хотіли працювати", — говорить Віталій Книш.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар