У столиці Лівану Бейруті надвечір 4 серпня прогриміли два потужні вибухи нечуваної сили, внаслідок яких зруйновано значну частину міста. Тіла людей розкидало вздовж периметру порту. Наразі відомо про кілька тисяч постраждалих і щонайменше 100 загиблих.
Станом на ранок 5 серпня кількість постраждалих зросла до понад 4 тисяч, а загиблих – до 100 осіб, повідомляє Червоний хрест Лівану. Багато людей наразі вважаються зниклими безвісти. Ці цифри не остаточні, тож у місті досі готуються до найгіршого.
Зникли безліч людей. Люди розпитують у відділеннях швидкої допомоги про своїх близьких, і вночі їх було важко шукати, оскільки немає електрики,
– сказав міністр охорони здоров'я Лівану Хамад Хасан.
Що відомо про постраждалих від вибуху у Бейруті
- Станом на 9 ранку 5 серпня відомо, що загинули щонайменше 100 людей.
- Втім кількість жертв може зрости, оскільки вибух зруйнував велику частину Бейрута. По всьому місті зруйновані будинки, перекинуті автомобілі, а порт частково знищений. Жертви можуть бути під руїнами.
- Десятки поранених вже доставлені в лікарні, але, як зазначають у Червоному Хресті, ще більше поранених може залишатися у напівзруйнованих будинках.
- Близько 400 поранених були доставлені лише у відділення невідкладної допомоги однієї лікарні Dieu.
- Вже відомо, що загинув генсек ліванської партії "Аль-Катаїб". Його у критичному стані забрали до лікарні, однак він помер, повідомляє телеканал Аль-Арабія.
- Катарське видання Al Jazeera пише, що постраждалих є понад 4 тисячі осіб. Втім точна кількість наразі невідома. Знову ж таки – через масштаби наслідків вибуху.
- Відомо також, що в момент вибуху в порту Бейрута перебував корабель з миротворцями ООН. Члени контингенту отримали травми, дехто – дуже серйозні. Згодом в ООН уточнили, що постраждали 48 їхніх працівників.
Одразу після вибуху стало відомо про 6 загиблих, згодом місцеві ЗМІ повідомили про 10 жертв вибуху. За кілька годин після вибуху офіційні джерела країни підтвердили, що загинули 70 осіб. Впродовж ночі кількість жертв продовжила зростати і на ранок сягнула 100 осіб.
Прем'єр-міністр Лівану оголосив середу 5 серпня днем жалоби через жертв вибуху.
Людей настільки багато, що у лікарні вони сідали просто на підлогу, очікуючи своєї черги на прийом.
У соцмережах користувачі діляться фото і відео масштабного вибуху. Очевидці зазначають: ударна хвиля була нищівною і змітала усе на шляху.
Я побачив вогненну кулю і дим, що піднімається над Бейрутом. Люди кричали і бігали, стікали кров'ю. Балкони були знесені. Скло у висотних будівлях розбилися і впали на вулицю,
– сказав один зі свідків події.
Чому стався вибух
Точна причина вибуху наразі невідома. Спершу ЗМІ повідомляли, що йдеться про займання піротехніки на складі в порту. Однак згодом влада і ЗМІ заявили, що могли вибухнути 2700 тонн аміачної селітри, яку конфіскували ще 6 років тому.
Унаслідок двох вибухів у столиці Лівану Бейруті загинули щонайменше 78 людей, понад 4 тисячі отримали поранення.
Вибухнуло понад дві тонни селітри, яку зберігали в неналежних умовах. Аміачна селітра, або ж нітрат амонію, використовують як азотне добриво, а також як вибухову речовину.
Кількість жертв може зрости, адже під завалами залишаються люди.
У місті зруйновані цілі квартали. Земля всіяна уламками та склом.
За словами очевидців, спочатку вони побачили вогоонь, а згодом пролунав вибух такої сили, що люди на хвилину втратили слух і перестали дихати.
Вибух був настільки сильним, що його чули на острові Кіпр, який розташований у 240 км від Бейрута.
Значні руйнування і завали на вулицях ускладнили проїзд машин швидкої допомоги, які їхали на допомогу потерпілим.
За словами очевидців, спочатку вони побачили вогоонь, а згодом пролунав вибух такої сили, що люди на хвилину втратили слух і перестали дихати. Звідусюди сипалося скло.
Вибух стався у дуже важкий для Лівану час. Країна переживає глибоку економічну кризу і пандемію коронавірусу.
США, Франція, Іран та Ізраїль вже висловили свої співчуття, підтримку та готовність допомогти Ірану матеріально.