Минулої доби по Закарпатській області спостерігалась переважно значні до 11-30 мм, подекуди сильні та дуже сильні 40-72 мм
На річках області, на фоні підвищеної водності сформувалася чергова хвиля сніго-дощового паводку з підвищеннями рівнів на притоках річки Тиса – 0.5-1.5 м, на р. Тиса ділянка В.Бичків – смт. Вилок – 1.8 – 2.5 м. Внаслідок чого відбувся початковий вихід води на заплаву р. Тиса в районі м. Тячів та м. Хуст, р. Латориця – м. Мукачево, р. Стара – с. Зняцево. Утримувалася вода на заплаві р. Латориця – м. Чоп. В нижній течії р. Боржава відновився вихід води на заплаву, з підтопленням на незахищених ділянках сільгоспугідь та автодороги Шаланки – В.Ком’яти.
Станом на 10-00 годину на більшості річок у верхів’ях та середніх течіях, сформувалися максимальні рівні води.
Протягом першої половини дня по області продовжаться дощі, з переходом в другій половині дня в мокрий сніг та сніг, що призупинить розвиток паводку.
В верхів’ях’ річок, протягом дня, утримаються підвищені рівні з повільним зниженням. В нижніх течіях приток продовжиться добігання води з верхів’їв з підвищенням на 0.2-0.5 м.
Протягом 17-18 грудня на р. Тиса – смт. Вилок очікується підвищення рівня 3.0-3.5 м (над рівнем на 8 год. 17 грудня), в межах корінних берегів.
Протягом 17-18 грудня в нижній течії Боржави очікуються високі рівні, утримання води на заплаві з підтопленням сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Кам’янське, В.Ком’яти, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник, автодороги Шаланки – В.Комяти.
Інформація про водогосподарську ситуацію та підтоплення.
Введені ступені протипаводкового захисту:
І ступінь: р. Боржава – с. Довге, р. Тур’я – с. Сімер, р. Ріка – Міжгір’я, р. Ріка – Н.Бистрий, р. Уж – В. Березний, р. Люта – с. Чорноголова;
ІІ ступінь: р. Пінія – с. Поляна, р. Тур’я – с. Тур’я Поляна, р. Теребля – с. Колочава, р. Тиса – м. Хуст, р. Мокрянка – с. Р.Мокра, р. Стара – с. Зняцево;
ІІІ ступінь:р. Боржава – с. В. Ремети, р. Латориця – м. Чоп.
На даний час спостерігається:
Підтоплення автодороги с. В. Комяти – с. Шаланки, довжиною 100м, шаром води – 10 см, рух забезпечений.
Підтоплення сільгоспугідь на незахищених ділянках: Берегівський район 140 га (с. В. Копаня, с. Дюла), Хустський район – 100 га (с. Сокирниця, с. Стеблівка). Площі сільгоспугідь в селах: Заріччя, Сільце, Кам’янське, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник уточнюються.
Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку.
Працюють 2 стаціонарні насосні станції. Перекачано за добу біля 500 тисяч метрів кубічних. Всього за рік більше 11,0 млн. метрів кубічних.
В с. В. Копаня (Завадка) з метою запобігання затоплення присадибних ділянок місцевим стоком Виноградівським МУВГ залучено пересувну насосну станцію (перекачано 4000 м3), а силам Берегівського МУВГ здійснено передислокацію пересувної насосної станції до с. Вільхівка.
Працівниками БУВР Тиси ведеться спостереження на аварійно-небезпечних ділянках гідротехнічних споруд.
Забезпечується постійний моніторинг водогосподарської ситуації, у тому числі і за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС «ТИСА».
Про це інформує Басейнове управління річки Тиса.