Як працює Центральна оперативна диспетчерська ЗТЦЕМД в умовах нестабільного електропостачання та зв’язку
Кожні 1,5 хвилини лунає тривожний дзвінок на лінії «103» і майже кожну другу хвилину мчать медичні бригади закарпатської «екстренки» рятувати життя. Попри перебої з електропостачанням та зв’язком кількість звернень щодня зростає. Тільки за одну добу фельдшери-консультанти центральної оперативної диспетчерської прийняли близько 1000 дзвінків: проконсультували, порадили та скерували до пацієнтів бригади «швидких».
Навантаження на операторів через нестабільний зв’язок зросло у рази.
Лікар з медицини невідкладних станів Тамара ПИВОВАРОВА розповідає: «В період відключення електроенергії страждає зв’язок. І смартфони, на які надходять виклики бригаді – не працюють. Диспетчерській службі доводиться по телефону видзвонювати лікаря, диктувати дані: адресу, номер виклику, що сталося. В свою чергу лікар передзвонює своїй бригаді - фельдшеру та водію. По закінченні виклику лікар знову телефонує диспетчеру і диктує всі дані для здачі звіту (попередній діагноз, обсяг наданої медичної допомоги, медзаклад куди транспортували пацієнта, тощо). Все це відбувається в ручному режимі і ускладнює роботу як диспетчерської, так і самої бригади».
«Швидка» приїде завжди!» - запевняє Еріка ВЕЙГЕШІ, фельдшер-диспетчер Центральної оперативної диспетчерської ЗТЦЕМД, - Якщо немає з бригадою зв’язку на робочих смартфонах, то ми зв’язуємось через особисті номери лікарів та фельдшерів, телефонуємо начальникам станцій, які можуть передати бригаді виклик. «Швидка» буде за будь-яких обставин».
Нагадуємо, що у разі складнощів із дозвоном на лінію 103 можна скористатися альтернативними каналами зв’язку: надіслати повідомлення у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal на номер 0504324407 або зателефонувати на 0678865430, 0678869141, 0678865848, 0678869236, +380 (312)649780
Також, у разі, якщо Ви не можете вказати адресу свого місця перебування, то включіть на сматрфоні геолокацію і передайте координати на «103».