Чи свідчить злиття Ethereum про зелене майбутнє для криптовалюти?

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Як Proof-of-Stake допомагає навколишньому середовищу

Наразі існує величезна різниця у споживанні енергії, необхідному для блокчейнів Proof-of-Work і Proof-of-Stake. Біткойн має річне споживання енергії 130 ТВт-год, що еквівалентно споживанню України. Ethereum має значно меншу потужність – близько 26 ТВт-год, але це все одно відповідає річному споживанню енергії такою країною, як Еквадор, населення якої становить 17 мільйонів.

Навпаки, Tezos, яка є мережею Proof-of-Stake, використовує лише близько 60 МВт-год на рік. Це відрізняється від Bitcoin та Ethereum більш ніж на два мільйони, тобто на шість-сім порядків.

Зростаючий інтерес до сталого інвестування

Недавнє опитування консультанта з цифрових інвестицій Betterment показало, що 90% тих, хто інвестував у криптовалюту, сказали, що важливо, щоб основні криптовалюти стали більш екологічно чистими. Опитування, у якому було опитано 1000 інвесторів із США, показало, що інвестори, які віддають перевагу активам ESG, схиляються до молодших вікових груп, причому респонденти покоління Z і тисячоліття становлять 54% проти 25% покоління X і 42% респондентів бебі-буму. Це не тільки поєднується з молодою демографією криптоінвесторів, але також свідчить про те, що ESG стане більш важливим критерієм для інвестицій у майбутньому.

Цифри щодо сталого інвестування також не викликають глузування: фонди сталого розвитку США залучили майже 70 мільярдів доларів минулого року, що на 35% більше, ніж у 2020 році.

Платформа криптокраудфандингу Earthfund бачить те, що вона називає «великим поворотом» у криптоіндустрії до більш ретельного вивчення токенів і проєктів, які відповідають рекомендаціям ESG, що викликано негативним розголосом навколо вуглецевого сліду біткойнів. Її співзасновник і радник Адам Боалт сказав Forbes : «Ми вважаємо, що завдяки новинам про те, що злиття Ethereum може зменшити споживання енергії на 99,5%, ми, ймовірно, побачимо нову хвилю криптоінвесторів, які бачать трохи більше, аніж просто заголовки про біткойни».

Більш екологічний спосіб оплати

Окрім підвищення ефективності платежів, криптовалюта також може зробити їх більш екологічно стійкими. Дослідження МВФ, яке порівнювало споживання енергії цифровими валютами та теперішніми платіжними системами, показало, що енергоспоживання криптовалют значно нижче, ніж кредитними картками. Це було зумовлено заміною підтвердження роботи іншими механізмами консенсусу та використанням дозволених систем.

Оскільки багато центральних банків розглядають можливість запуску власних цифрових валют у формі CBDC, такі проєкти базуватимуться на енергоефективних системах розподіленого реєстру, до яких можуть приєднуватися та перевіряти лише авторизовані установи, такі як комерційні банки, без підтвердження роботи. Це означає, що CBDC можуть потенційно зменшити енергоспоживання цифрових платежів і стати навіть більш енергоефективними, ніж кредитні картки, які зараз є найбільш широко використовуваними способами оплати.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар