5 історій успіху закарпатських об’єднаних територіальних громад

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Об’єднані територіальні громади на Закарпатті особливі. Кожна з них пройшла свій нелегкий шлях утворення, долаючи опір у владних кабінетах обласної держадміністрації. Водночас, кожна з них стала прикладом успішного розвитку та покращення умов для життя кожного мешканця громади. У цьому матеріалі - п’ять таких історій успіху, зібраних тільки за останні півроку – покращення медичного обслуговування громадян, спортивної інфраструктури, закладів для задоволення культурних потреб мешканців громад, їхнього дозвілля.

Баранинська ОТГ

На початку березня 2020 року у селі Холмець, яке входить до Баранинської ОТГ, відкрили новий та сучасний ФАП (фельдшерсько-акушерський пункт). Ремонт та облаштування нового приміщення здійснили власними силами - коштами Баранинської ОТГ. До цього часу отримувати першу медичну допомогу мешканці громади могли тільки у старенькій будівлі сторічної давнини. Півтори мільйони гривень виділили з бюджету Баранинської ОТГ. Старі меблі, відсутність обладнання та аварійний дах - такими були умови у старому приміщенні.  Однак зараз медики отримали чудові умови для роботи, а жителі - якісне та європейське надання своєчасної медичної допомоги.  Новий ФАП оснащено згідно вимог Міністерства охорони здоров'я. Обладнане робоче місце лікаря з комп'ютером. ФАП має кардіограф - мешканцям села вже непотрібно їхати в амбулаторію для зняття кардіограми. Лікар може надати тут кваліфіковану допомогу, вжити заходів для усунення небезпечних симптомів тощо. ФАП також обладнаний ігровим куточком для дітей, аби батьки могли спокійно знаходитись на прийомі у лікаря.

Вільховецька ОТГ

Вільховецька ОТГ - перша сільська об'єднана територіальна громада у Закарпатській області, створена ще 2015 року. З 2016 року перебуває у прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. За ці роки успішно реалізовує стратегію розвитку громади та покращення інфраструктури для комфорту та дозвілля мешканців громади. В цьому році на центральному стадіоні Вільховецької громади встановили систему штучного поливу, яка зрошує футбольне поле три рази на добу. Полив здійснюється розпиленням води під тиском її подачі для рівномірного зрошення покриття. В майбутньому планують розмістити бігові доріжки та трибуни. Президент Футбольного Клубу «Вільхівці» і голова Вільховецької громади Михайло Цірик каже, що у серпні планується проведення першого футбольного матчу на новому відбудованому полі, за умов, якщо коронавірус не внесе свої корективи.0

Іршавська ОТГ

Іршавська міська об'єднана територіальна громада створена 2017 року  та об'єднує навколо районного центру, окрім міської громади ще дві сільські - Лоза та Собатин. Наразі ОТГ активно використовує переваги об’єднання для розвитку громади, її інфраструктури для комфорту та забезпечення мешканців достойними умовами життя у громаді. Вже незабаром у Іршаві з’явиться нова амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Будівництво закладу зараз на завершальному етапі, а розпочалося зведення будівлі ще торік. Кошти для будівництва виділили з державного бюджету у рамках субвенції на розвиток сільської медицини, з міського у порядку співфінансування - 10 відсотків від загальної вартості будівництва.

Роботи на об’єкті майже завершені. Всі вони проводились за новітніми технологіями, використовувались тільки найкращі матеріали. Місцерозташування нового медзакладу, який  буде обслуговувати жителів Іршавської ОТГ досить зручне: центр міста, поруч районна амбулаторія. Загальна площа нової медустанови 500 кв. метрів. Планують відкрити амбулаторію 24 серпня.

Мукачівська ОТГ

Зовсім недавно голова Верховної Ради України Дмитро Разумков та міський голова Андрій Балога відкрили в Мукачеві Палац культури і мистецтв. Майже сторічну будівлю вирішили облаштувати ще у 2012 році. Реконструкцію історичної будівлі, де свого часу розміщувалася Торгівельна академія, а згодом Будинок офіцерів проводили виключно за кошти міського бюджету. Для цього виділено понад 40 млн. гривень.

Будівлю за останні два роки повністю відреконструювали, провели благоустрій території. Зовнішній вигляд та стиль об’єкту відповідає вимогам міського будівництва та гармонійно вписується в архітектуру міста. Також добудували концертний зал на 500 посадкових місць. В закладі працюватиме найбільша в області професійна студія звукозапису із спеціальною звукоізоляцією та сучасною апаратурою. Вартість обладнання становить понад 10 млн. гривень. Діятимуть й студії із сучасним технічним оснащенням. Загалом тут працюватиме більше 20 репетиційних аудиторій. Встановлено екран розміром 4 на 6 метрів формату 8К. Влаштовано хореографічні та конференц-зали площею понад сто метрів квадратних, режисерська апаратна, гардеробні, серверна. У всіх кабінетах сучасне технічне оснащення та меблі нові комунікації, система кондиціювання та вентиляції. Також на базі Палацу діятиме й картинна галерея площею понад 1000 метрів квадратних.

Перечинська ОТГ

Нещодавно у селі Зарічево Перечинської ОТГ з’явився перший спортивний майданчик зі штучним покриттям. Новий спортмайданчик побудували на території місцевої школи. Встановлено нову огорожу, електроосвітлення площадки спортивного майданчика. Також облаштовано складну дренажну систему для виведення води, що стікає з гір. Вартість будівництва склала 1,5 млн. грн. Частина коштів – з держбюджету, частина – з бюджету територіальної громади. Перечинський міський голова Іван Погоріляк каже, що це вже третій такий майданчик у громаді. «Крім майданчика, за останній три роки, відколи ми є об’єднаною територіальною громадою, нам вдалося ще капітально відремонтувати спортивний зал дитячо-юнацької спортивної школи, також збудували тенісний корт» - розповідає голова громади. Це єдиний спортивний майданчик на території села, тому його осучаснення має важливе значення. І охочих займатись тут спортом буде більш ніж достатньо.

 

  Закарпатське РВ АМУ

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар